Proč mít saunu?

Sauna je synonymem relaxace, odpočinku, regenerace a zdraví. V dnešní uspěchané době je důležité, abychom se nezapomínali odreagovat od každodenních starostí, odpočinuli si a nabrali síly. Návštěva sauny nám kromě duševní pohody přinese i další benefity ve formě fyzického zdraví. Největší komfort nám při tom může dopřát sauna, kterou máme doma.

Zdraví prospěšná sauna
Je prokázáno, že Finové, kteří se saunují již více než dva tisíce let, patří mezi nejzdravější národy na světě. Podívejme se tedy jaké účinky má sauna na zdraví člověka.

Saunování především posiluje imunitu čili obranné schopnosti lidského organismu. Pravidelnou návštěvou sauny zvyšujeme odolnost vůči nachlazení a virózám.

Tím, že v sauně dochází ke zvýšení výkonu srdce a následně celého krevního systému, lépe se prokrvují tkáně – vnitřní orgány, svaly, končetiny i kůže. Pocením v sauně se naše tělo zbavuje odpadních látek a zároveň se nám čistí pleť. Po delší době pravidelného saunování můžeme pozorovat zlepšení stavu pokožky.

Sauna je také známá tím, že zmírňuje bolesti svalů a kloubů. Využívá se k rehabilitacím po úrazech a zmírňuje obtíže při artróze a revmatu. Navštěvování sauny se také doporučuje lidem s chronickými záněty dýchacích cest, průdušek a astmatem.
Saunováním se postupně otužujeme a také zvyšujeme svoji kondici.

Jak již bylo psáno, sauna má také pozitivní vliv na lidskou psychiku. Člověk se v sauně uvolní, a zbaví se tak stresu, deprese, nervozity či migrény.

Sauna má nespočet dalších kladných účinků, dále například napomáhá ke zbavení se nespavosti a nechutenství nebo pomáhá předcházet celulitidě. Po návštěvě sauny se vždy budete cítit příjemně uvolnění a svěží.

Abyste mohli tyto účinky u sebe pozorovat, je důležitá pravidelnost navštěvování sauny, a to alespoň jednou týdně.

Pohodlí domácí sauny
Veřejné sauny jsou poměrně dost rozšířené. Nalezneme je v hotelích, wellness a fitness centrech nebo na bazénech. Jejich návštěva nevyjde draho a saunování si tak může dovolit opravdu každý. Vypadá to jednoduše a lákavě: nemusíte pořizovat saunu a platit za ni velkou částku, jen si zaplatíte vstup v řádu stokorun, vysaunujete se a tím vaše starosti končí. Pokud to ale se saunou myslíte vážně, chcete saunu navštěvovat pravidelně, investice do vlastní sauny se Vám určitě vyplatí a nabízí i mnohem více výhod.

Domácí sauna nabízí komfort. Již žádné rezervace a otravné dojíždění. Do domácí sauny můžete jít kdykoliv budete mít čas a chuť. Dnes už dokonce můžete saunu díky inteligentním řídícím jednotkám ovládat na dálku a mít saunu vytopenou na požadovanou teplotu již při příjezdu z práce.
V domácí sauně máte naprosté soukromí, nikdo cizí Vám nenarušuje příjemnou atmosféru v sauně. Je jen na Vás, koho do sauny pozvete. Doma také můžete klidně odložit ručníky, které jsou často ve veřejných saunách povinné, a tak si saunování o to více užít a uvolnit se. Podle libosti si můžete nastavit teplotu vzduchu, polévat lávové kameny nebo zvolit aroma, které umocní požitek ze sauny.

Další předností je bezesporu i jistá hygiena. V domácí sauně se nemusíte obávat nakažení nějakou infekční chorobou od cizích lidí. O čistotu sauny se staráte Vy a vždy víte, kdo byl před Vámi.

Domácí saunu můžete mít přesně takovou, jaká se Vám líbí a v jaké se budete cítit nejlépe. Saunu Vám vyrobíme na míru, interiér si můžete doladit různými doplňky – podhlavníky, hvězdným nebem nebo reproduktory a poslouchat při saunování hudbu. Záleží jen na Vás.

Pohodlí domácí sauny je vykoupeno několika málo nevýhodami. V první řadě je to, jak již bylo zmíněno, investice za pořízení sauny – zaplatíme jednorázově větší částku peněz. Pro saunu potřebujte mít doma také místo. Saunu je možné umístit prakticky kamkoliv v bytě – do obýváku, ložnice, koupelny nebo na balkon. A nakonec sauna potřebuje údržbu, která naštěstí není nikterak náročná.